Kapat

Lütfen Bekleyin...

Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı bulma, eskiden olsa belki en iyi ustanın bile yapmasının imkânsız olduğu bir sorundu. Ama günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle bu sorun çözülmesi çocuk oyuncağı denecek bir hal almıştır. Önceden teknolojik sistemlerin olmaması nedeniyle su kaçağı olan bölge kırılarak bulunmaya çalışılırdı. Bazen rutubetli bölgede çıkmaz ve bütün bir bölgenin kırılması gerekirdi. Bu da yüksek maliyetli ve zaman alan bir durumu ortaya çıkarıyordu.

Su kaçağı bulma yöntemleri; akustik ses aracıyla yapılır. Bu yöntemde normal suyun borudan akış sesinin belli bir frekansta algılanması sağlanır. Kaçak olan su akıntı sesi ise farklıdır. İnsanlar bunu algılayamaz. Bu makine bunun algılanmasını sağlar. Bu sayede yanlış bir bölgenin kazılması önlenir. Bu da hem işçiliği azaltır. Hem de müşteri memnuniyetini artırır. Bu yöntem, her ne kadar teknolojiye dayansa da personelin tecrübesi ve profesyonelliği de bir o kadar önemlidir.

Eskiden bu işin ustaları, kendi ustalarından gördükleriyle ve kazandıkları tecrübelerin verdiği kuvvetli seziyle bu işi yapmaya çalışmışlardır. Ama bu yöntem her zaman geçerli olmamıştır. Çünkü bilimsel yöntemler daha garanti bir sonuç sunmaktadır. Bu da insanları bu teknolojik yöntemlere yöneltmektedir. Müşteri memnuniyetinin yüksek olması da bu işin ticari kazancının artmasını sağlamıştır. Kırmadan su kaçağı, teknolojinin nimetlerinden faydalanarak mümkün olabilir. Bu yöntemi de kullanan birçok firma vardır.

Kırmadan su kaçağı bulmak için teknoloji, tecrübe ve sistematik bir çalışma gerekmektedir. Çünkü kolay kolay anlaşılan bir durum değildir. Yanlış bir ses algılanabilir. Bu durumda ise ustaların tecrübe ve sezileri devreye girmektedir. Bu işlem genelde birkaç saatte sonuçlanmaktadır. Firmalar, bu durum için genelde belli bir süre garanti bile vermektedir. Kaçak bulunduktan sonra ise gerekli işlemler yapılarak sorun ortadan kaldırılır.

Kırmadan su kaçağı bulma, beceri isteyen bir iştir. Her firma ve her eleman bu işi tam anlamıyla yapamayabilir. Teknolojiden ve makineden iyi anlaması gerekir. Yoksa sonucunda ıslanan bölgeden daha çok bölge kırılabilir. Bu da onca emeğin boşa gitmesi anlamına gelir.

Su kaçağı bulma çalışmaları gelişen teknoloji ile birlikte oldukça kolaylaştı. Kırmadan dökmeden bu işlemlerin yapılabilmesi son yıllarda bu tür bir teknolojiyi kullanan firmamızda sizlere her an yardımcı olmaya devam ediyor. Evinizde herhangi bir yer kırılmadan ve ya bahçenizde herhangi bir yer kazılmadan bu işlemleri teknik servisimiz bitirmektedir. Önceki yöntemler ile bu tür işlemler oldukça zor oluyordu. Görüntüleme cihazları ile başlatılmayan çalışmalar beraberine birçok kırıp dökme işlemini yanında götürüyordu. Su tesisatının sökülmesi, duvarların yerlerin kırılması ve de fayansların kırılması en başta kırılan yerlerin başında geliyor. Bu da sizlere maddi olarak pek çok tadilat işlemi anlamına geliyordu. Uzayan sonuç alınamayan işlemler sürüp gitmekte eviniz bir enkaz halini almaktaydı. Kurumsal firmalar ile bu tür işlemler geride kalıyor. İşin eğitimini almış olan uzman personel ile kurumsal firmamız bizleri aradığınız zaman yanınızda olacaktır.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur ?

Ön tespit çalışmaları ile kaçak tespiti çalışmaları başlanır. Herhangi bir hasar oluşturulmayacak şekilde işlemler sürdürülür. Özel görüntü alıcı kameralar ile temiz su tesisatlarınızdaki kaçak tespiti çalışmalarına devam edilir. Alınan görüntüler eşliğinde uzmanlarımız doğru müdahaleler ile sorununuzu kökten halleder. Kırmadan robot teknolojisi ile birlikte işlemleriniz bu kadar kısa ve etkili şekilde bitirilir. Son olarak kontrol çalışmaları yapılarak sizlerin yanında ayrılırız. Su tesisatı kaçak bulma çalışmaları bu sayede noktalanır. Gizli su kaçakları olsun diğer kaçak türleri olsun bizler ile artık zor değil. Birçok farklı sebepten kaynaklı olarak oluşan kaçaklar başımıza geldiğinde ne yapacağımızı bilemeyiz. Gelen yüksek faturalar ve de betonlarda yaptığı hasarlar bizleri zor durumda bırakabilir. Bu durumlarda eski yöntemler ile çalışan tesisatçılar yerine profesyonel bir hizmet sürdüren firmaları aramanız sizler için daha iyi olacaktır. Özel olarak yurt dışından ithal edilen robot görüntüleme cihazları ile kırıp dökmeden su tesisatı kaçak bulma çalışmalarını büyük bir özen ve güvenilir bir şekilde noktalarız. Hemen bizleri arayarak bu hizmet anlayışımızdan yararlanabilirsiniz.

Su Sızıntısı Tespiti

Su tesisatları zamanla yıpranmadan kaynaklı veya istenmeden verilen hasarlardan dolayı sızıntı yapabilir. Kurumsal firmamız su sızıntısı tespiti ve onarımında gereken uzman desteğinin size veren  kurumdur. Su tesisatlarından meydana gelen bu olumsuzluklar yaşanılan konutlarda rutubet ve nemlenmelere su faturalarının kabarık gelmesine hatta alt kat komşularınızı rahatsız etmeye bile sebeb olabilir. Açık alanlarda olan su tesisatlarınızın da kaçak olmasyıla bahçelerinizi sular basabilir. Su sızıntılarını genelde evdeki tüm bataryaların kapatılmasından sonra saatin dönüp dönmediğine bakarak anlamaya çalışırız. Kimi zamanda sıradan tesisatçılardan veya kendi yöntemlerimizle su kaçağını gördüğümüz yerlerde o bölgeye kazarak veya fayasları kırarak onarma işlemine kalkışırız. Fakat su tesisatları zeminlerin betonların altında kaldığı için direk sızıntının olduğu yerden dışarı çıkmak kendine en uygun boşluklardan yararlanarak kendini gösterir.  Biz de kendi yöntemlerimizle yaptığımız su sızıntısı tespitlerinde tahmine dayalı olarak bu dışardan gözümüze çarpan yerleri kullanarak kazma ve kırma işlemi yaparız. Fakat bu çok duğru bir yol olmaz çünkü gereksiz yere fayanslar ve duvarlar zarar görmüş gereğinden fazla alan kazılmış olur.

Su Sızıntısı Nasıl Tespit Edilir ?

Kurumsal firmamız son reknoloji cihazları sayesinde artık ihtimallere dayalı su sızıntısı tespiti yapmamaktadır. Son derece sistemli ve güvenilir olan robot cihazlar hiçbir kırma dökme işlemi yapmadan su sızıntılarını bulmaktadır. Firmamız adı altında çalışan usta ekiplerimiz su sızıntısı tespitinde akustik ses dinleme cihazı ve dedektörlü kaçak tespit cihazını kullanıllar. Açık veya kapalı alan farketmeden hizmet veren bu robot cihazlar tesisatta yapılan deyatlı arama sonucunda tam sızıntı yeri tespit etmekte gayet başarılıdır. Zaman olarak da son derece kısa sürede hizmet veren robot cihazlar ile fazladan yere günlük hayat aksamamış olur. Akustik ses dinleme cihazı ve dedektörlü su kaçağı tespit cihazı ile artık su sızıntısı hem maddi olarak size fazla yükümlülük gerektirmez hemde sizi yormadan ekiplerimizin özel ve teknik çalşmalarıyla su sızıntısı tespit edilmiş olur. Artık günümüz teknolojisinin ilerlemesiyle eski klasik su sızıntısı tespitlerinin modası geçmiş olup kurumsal firmamızın sahip olduğu modern teknoloji robot cihazlar tespitleri güvenilir şakilde yapma durumundadır.